Mladší žáci sbírali další zkušenosti
5. prosinec 2019

Mladší žáci sbírali další zkušenosti

V této sezóně bojují mladší žáci Florbalu Teplice hned na dvou frontách. V lize mladších žáků, která se hraje v klasickém složení pěti hráčů na obou stranách stoupají naše mladé naděje košovým systémem a každým turnajem předvádí lepší a lepší výkony. V trojkovém přeboru mladších žáků sbírají zkušenosti především hráči věkem ještě elévové, kteří si na tuto kategorii teprve zvykají.

Ve 14 dnech absolvovali mladší žáci dva turnaje v lize. Vzhledem ke košovému systému často narazí mladí florbalisté na stejné soupeře. Jeden z turnajů se konal v dalekém Jablonci, kde se utkali s místním týmem, Dynamem Teplice a Lovosicemi. Domů si přivezli dvě remízy a jednu výhru, ale především skvělé zážitky!

Další z turnajů byl minulou sobotu v Kadani, kde mlži Florbalu Teplice nestačili na domácí Kati, Děčín a poradili si s Podbořany. Hlavní trenér Láďa Branda pozoruje na svých svěřencích velký pokrok od začátku sezóny: „Kluci zápas od zápasu rostou. Pro mě je nejdůležitější, že je tento sport nesmírně baví a chtějí být pokaždé lepší a lepší. Věřím, že jim nadšení pro florbal vydrží a jsem přesvědčen, že většina má velký potenciál,“ dodává tento emotivní lodivod.

V trojkovém přeboru mladších žáků dostávají prostor především mladší hráči, kteří často věkem spadají ještě do elévů. Jednoznačným cílem je nabrání zkušeností a možnost srovnání se staršími protihráči. To potvrzuje také trenér Ondřej Kus: „Výsledky jsou pro nás v tuto chvíli naprosto nepodstatné. Chceme dát prostor elévům, kteří potřebují herní praxi a to se nám zatím daří!“