Mladší žáci zažili úspěšnou premiéru
4. říjen 2019

Mladší žáci zažili úspěšnou premiéru

V letošní sezóně se mladší žáci Florbalu Teplice kromě tradičního trojkového florbalu představí také v pětkovém. První turnaj pětkového florbalu se odehrál v Kadani a naši mladší žáci si vedli skvěle. Ve své premiéře si odvezli dvě výhry a jednu porážku.

Tradiční sestava mladších žáků ročníku 07, kteří hrají pohromadě již několik let, si poprvé o uplynulém víkendu vyzkoušela pětkový florbal v této kategorii. Na turnaj se mladší žáci vydali do nedaleké Kadaně, kde se utkali s domácím týmem, s Jirkovem a Žatcem.

Brzké vstávání a první zápas proti domácí Kadani neznamenalo ospalý start do utkání, jak tomu bývá zvykem. Přesto se domácí ujali vedení a i přes slušný výkon teplických mladších žáků skončil zápas porážkou 5:2. Ve druhém zápase se utkali s Jirkovem, který nakonec po sympatickém výkonu porazili 12:1. V posledním utkání narazili tepličtí žáci na Žatec, který zvládli poměrem 7:2. Premiéra na velkém hřišti tak pro naše mladé naděje dopadla velmi dobře.

Hodnocení trenéra Ladislava Brandy: Někteří kluci si vůbec poprvé vyzkoušeli hru na velkém hřišti. Oproti trojkovému florbalu je to obrovský rozdíl, zejména v pohybu bez míčku. Z toho důvodu hodnotím turnaj velmi pozitivně, ale na pohybu na hřišti budeme muset výrazně zapracovat.