Nová sezóna startuje!
2. září 2018

Nová sezóna startuje!

Již tento týden od pondělí 3.9. startují tréninky pro všechny věkové kategorie.

Sezóna 2018/2019 je za dveřmi a již tento týden od pondělí 3.9. startují tréninky pro všechny věkové kategorie. Čeká vás opět deset měsíců plných sportování a zábavy s klubem Florbal Teplice. Jako již tradičně máme téměř měsíc na rozkoukání a na konci září opět začnou oficiální soutěže pod hlavičkou České florbalové unie. Níže shrneme nejdůležitější body nadcházející sezóny a několik novinek, které čekají na členy našeho klubu. V rámci naší klubové koncepce se snažíme klub každým rokem posunout o úroveň výš. Na závěr se opět zmiňujeme o jasných pravidlech, která prezentujeme formou "Desatera Florbal Teplice"!

3 otázky pro předsedu klubu Tomáše Syryčanského :

1) Co je nového ve Florbal Teplice?
Čeká nás další sezóna, kterou jsme zahájili tradičním příměstským táborem a ten se opět vydařil. Startujeme tradičně hned první týden v září a zatím budeme trénovat pod širým nebem, protože teplickou halu můžeme využívat až od 10.9. a tu krupskou dokonce až od 25.9. Ve sportovní hale v Krupce se dokončuje pokládka nového povrchu, který se mění téměř po třiceti letech, což je přímo super zpráva. Tréninky budou zatím probíhat v Areálu městského stadionu v Krupce, který nabízí jako vždy velkou škálu sportovních možností. Našim členům nově nabízíme možnost 3 individuálních tréninků, kde si budou moci rozvíjet své individuální dovednosti. Připravujeme pro naše členy možnost regenračních tréninků v plavecké hale v Krupce. Dále se snažíme zahájit provoz kroužků v Teplicích, které budou probíhat v rámci základních škol. Přesné info bude známo až během měsíce září.

2) Jsou nějaké novinky v trenérském týmu a v jednotlivých kategoriích?
V kategorii elévků a mladších žáků jsme do soutěží přihlásili vždy dvě družstva. Dorostenci si zahrají celostátní soutěž a Muži B se posunuli do Regionální ligy. Velký krok jsme učinili v trenérském obsazení. Každou středu bude s námi v rámci dvou tréninkových jednotek spolupracovat ústecký šéftrenér Marek Vojta, který je momentálně jeden z největších odborníků ve florbalové komunitě. Tohle je pro nás zásadní krok a všichni doufáme, že z něj pro členy vytěžíme maximum. Bohužel jsme byli nuceni zrušit samostatné kategorie dívek a žen. Tyto kategorie neměly do další sezóny trenérské obsazení. Byly zde problémy s počtem hráček a s platební morálkou členských příspěvků. Všechna tato rizika nás téměř donutila udělat tento nepříjemný krok. Holky s námi mohou samozřejmě dál trénovat a dostaly také možnost hrát soutěže ve spojených kategoriích s chlapci.

3) V kuloárech se hovoří o nějaké novince v rámci komunikace členů a rodičů s klubem?
Na oboustranné komunikaci chceme výrazně zapracovat. V prvním týdnu v září bude spuštěna webová aplikace "Členská sekce", kam bude mít každý člen případně rodič svůj unikátní přístup. Zde budou členům k dispozici veškeré informace ohledně tréninků, zápasů, členských příspěvků atd. Během září obdrží každý člen či rodič tištěný dokument "Průvodce sezónou ve Florbal Teplice", kde budou důležité informace na papíře. Posledním z hlavních komunikačních kanálů zůstává klubový Facebook.

Přehled přihlášených kategorií :

1) Přípravka - bez oficiální soutěže
2) Elévci - 2 týmy - Liga elévů sk.2
3) Ml.žáci - 2 týmy - Přebor ml.žáků sk.2
4) St.žáci - Přebor st.žáků sk.2
5) Dorost - 1.liga dorostu sk.2
6) Junioři - 2.liga juniorů sk.2
7) Muži B - Regionální liga
8) Muži A - Divize sk.A

Přehled horkých novinek :

1) Spolupráce s trenérem Markem Vojtou.
2) Nový web, webová aplikace "Členská sekce" a tištěný dokument pro rodiče a členy "Průvodce sezónou ve Florbal Teplice".
3) Nový povrch v SH Krupka.
4) Možnost individuálních tréninků.
5) Školní kroužky - v ZŠ Kopernikova, ZŠ Buzulucká a ŽS Bílá cesta (bude potvrzeno během září).
6) Regenerační tréninky v Plavecké hale v Krupce.

Desatero Florbal Teplice :

1) Jsme tým. Respektujeme se a nemluvíme sprostě. Hvězdou týmu je tým.

2) Hrajeme fair-play a říkáme tomu čistá hra.

3) Jsem povinen trenérovi potvrdit účast na utkání nejpozději den před utkáním.

4) Jsem povinen trenérovi oznámit neúčast na tréninku nejpozději 30 minut před tréninkem.

5) Na trénink přicházím nejpozději 15 minut před tréninkem.

6) Během zápasů a tréninků dodržuji pitný režim.

7) Když trenér pískne a zvedne ruku, okamžitě k němu přiběhnu.

8) Když trenér mluví, mlčím.

9) Když něčemu nerozumím, zeptám se.

10) Jsem hrdý na to, že jsem členem našeho klubu.