Martin Pechatý: Na naše mladý pušky se neskutečně těším!
11. září 2019

Martin Pechatý: Na naše mladý pušky se neskutečně těším!

Martin Pechatý začíná ve Florbalu Teplice již svou čtvrtou sezónu. Tento nekompromisní obránce, jehož dělovky budí ze snu nejen soupeřovo brankáře, nám odpověděl na několik otázek. Z jeho slov je cítit velké natěšení do nové sezóny! O vděčnosti rodičům a velkém očekávání se dočtete v následujících řádcích.

Martine, v sobotu startuje nová sezóna. Jak se těšíš na zápas na horké půdě Děčína?

Těším se moc! A nejen na první zápas. Celá sezóna bude tak trochu jiná vzhledem ke změně formátu Divizí, hracího systému a obměně týmů kvůli dojezdovým vzdálenostem. Navíc nás čeká i teplické derby. Těším se na každý zápas. Bude to něco nového pro nás pro všechny.

Příprava byla velmi dlouhá. Prakticky od června jsi byl v zápřahu, jak ji hodnotíš?

Byla velmi dlouhá a kvalitní. Sehráli jsme spoustu zápasů a měli velké množství tréninků. Zápasy se většinou výsledkově nepovedly, ale kvalita naší hry měla stoupající tendenci. Cvičili jsme pár nových věcí a chtělo to čas než ty novinky začnou na hřišti pořádně fungovat. Doufám, že jsme se všichni naladili na správnou vlnu, a že se v mistrovských utkáních ukáže to nejlepší z nás, a že patříme k těm lepším týmům současné divize. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout zápal, klubovou oddanost a servis, který nám poskytuje trenér Martin Severa. Například analýza videa je pro nás fantastickou zpětnou vazbou na odehrané zápasy, obdržené góly, poziční postavení a návody na přechod do útočné fáze.

Posledních několik let byla v Teplicích taková lovosická enkláva. Nyní si zde po odchodech Lukáše Topše a Lukáše Rudiše zůstal úplně sám, jak tuto nezvyklou situaci vnímáš?

Všechno jednou končí. Oba byli oporami našeho týmu a jejich absence bude na hřišti určitě znát. Oba odchody chápu a Topšákovi přeji, aby tu šanci v Ústí chytil za pačesy a popral se o nějaký ten odchytaný zápas v první lize! Chci vidět v ústeckých sestřizích nějaké neskutečné zákroky, na které jsem od něj zvyklý. Na druhou stranu se mi kvůli tomu velmi komplikuje dojíždění na tréninky a zápasy. Nebýt mých rodičů, kteří mi půjčují auto, kdykoliv je potřeba, tak bych asi s florbalem v Teplicích pokračoval jen velmi těžko. Za to jim patří ohromný dík! Doufám, že jim to alespoň částečně vrátím výsledky v sezóně a budou se na nás rádi jezdit koukat. Mamka patří s trumpetou mezi nejhlasitější fanoušky v hledišti a taťka jako tichý pozorovatel by mohl z fleku začít kariéru jako florbalový expert!

Kádr se oproti předchozím létům výrazně obměnil. Lze podle tebe říct, že začíná taková nová etapa Florbalu Teplice?

Je to pravda, ale zdravé jádro týmu zůstává stejné. Ztráta zkušených hráčů se může projevit, ale na jejich pozice nastoupilo dravé a drzé mládí, které každým zápasem dokazuje, že starší borce dokáže bez problémů nahradit. I to je jeden z důvodů, proč se na tuto sezónu tak moc těším. Jsem moc zvědavý na mladé pušky v zápasech naostro!

Nově máš ve své lajně několik nadějných juniorů, jak se na tuto spolupráci těšíš?

Tak na to se těším jak malý kluk! I přes své mládí kluci přinesli do lajny velkou kvalitu. Snad jim to vydrží i do sezóny. Líbila se mi zejména spolupráce s Honzou „Hertlem“ Koštovalem a oběma Martiny (asi to bude tím souzněním křestních jmen :) ) Však už se v sobotu dozvíme, jak jsme všichni připraveni.

V širokém okolí jsi znám svou znamenitou střelou z dálky. Mohou se soupeři v nadcházející sezóně opět obávat této tvé zbraně? Nebo uvidíme na hřišti jiného Peciho?

Nerad bych něco avizoval nebo sliboval dopředu, ale pár „obligátních bomb z půlky“ tam za sezónu určitě pošlu. Už jen proto, aby měl náš milovaný Fíbr o čem psát v našich onlajnech!

Divize se letos rozšířila o pražské týmy a z vyšší ligy sestoupil Děčín a Kadaň, můžeme tak hovořit o nadcházející sezóně jako možná o té nejkvalitnější za poslední léta?

To rozhodně. Kadaň byla dlouholetý účastník Národní ligy a myslím si, že se tam bude chtít co nejrychleji vrátit. S Děčínem se hodně známe a víme, že jde o velmi kvalitního soupeře, který na opětovné vrácení a podávání stabilní výkonosti v Národní lize určitě má. Týmy z bývalé pražské divize budou rozhodně kvalitní. Však už nám 2x zástupci z dané ligy vystavili stopku v bojích o postup do Národní ligy. Těším se na poznávání nových soupeřů. O ta 3 postupová místa do play-up letos bude bojovat mnohem více týmů, než tomu bylo v minulých letech a na kvalitě soutěže to bude hodně znát.

Není tajemstvím, že jsi v kabině dostal na starost hudbu před zápasy. Jak DJ Peci vybírá motivační songy?

Není to vůbec snadné! Vzhledem k věkovému rozpětí našeho současného kádru je nemožné najít hudbu, která by poslechem uspokojila všechny. Mě jde ale o to, aby daná hudba dokázala pořádně rozpumpovat krev v žilách, naladila bojovnou atmosféru a třeba i trochu nakopla z mírné ospalosti před zápasem. V tomto stylu hudby se už nějaký rok pohybuji, takže přesně vím, co by před zápasem mělo zaznít! A aplikace Spotify je mi v tom nejlepším pomocníkem.

Klasický dotaz na závěr. Kdy už Manchester United začne hrát pořádný fotbal?

Nad touto otázkou si lámu hlavu od odchodu Sira Alexe z postu trenéra. Je to již pěkná řádka let, co jsme jako United přešli do ústraní od vyhrávání prestižních trofejí. Doufám a stále věřím, že se to nějak zlomí a co nejdříve začneme být konkurenceschopní i mezi těmi nejlepšími týmy v Evropě. Bohužel si myslím, že se současným kádrem toho dosáhneme velmi těžko. Snad letos už nějakou trofej opět vyhrajeme. Třeba tu Evropskou ligu!