FLORBAL TEPLICE

oficiální stránky klubu

O víkendu se představily oba mužské týmy

Uplynulý víkend měly napilno oba mužské týmy. Áčko se v neděli představilo na domácí půdě a byla z toho přestřelka. Ústí „B“ dokázali porazit 10:7 a upevnit si tak postavení na špici tabulky. Béčko odehrálo své zápasy v nedalekém Mostě, kde nejdříve dokázalo porazit Dynamo Teplice 4:3. Druhý zápas se bohužel herně tolik nevydařil a skončil prohrou 3:1 s Vipers Most.

Mužské áčko se v neděli utkalo v tradičním krajském derby s Ústím „B“. Začátek zápasu nabídl gólové hody. Na vlastní branku hostujícího brankáře Hlavy a gól Martina Pechatého dokázali hosté vždy odpovědět. Do konce první třetiny přidalo Ústí ještě dva zásahy a do kabin se odcházelo za stavu 2:4.

Ve druhé třetině se domácí ze hřiště vytratili a iniciativu převzali hosté. Za Teplice dokázal skórovat pouze David Gebhardt a když několik vteřin před koncem druhé části vstřelili hosté šestou branku, tak to vypadalo s domácími bledě. Po druhé třetině přišel do kabiny Martin Severa, alias Alex Ferguson mladší. Jeho proslov, který by donutil i neplavce plavat, měl neskutečný efekt.

Domácí vlétli do třetí třetiny. Hned v úvodu se trefil Lukáš Fiala, následně navrátilec Lukáš Rudiš a stav srovnal Martin Severa. Ústí sice dokázalo ještě jednou odskočit, ale skvělé hrající domácí našli okamžitou odpověď, když další srovnání zařídil Pavel Kadlec. Ke konci zápasu se dvakrát blýskl přesnou ranou David Gebhardt a na konečných 10:7 upravil Martin Pechatý.

Béčko se v sobotu vydalo na turnaj do Mostu. Hned první zápas narazilo na Dynamo Teplice, jejichž dres obléká hned několik našich bývalých hráčů. Zápas byl od začátku vyrovnaný, naši hráči se ujali rychlého vedení 2:0, když se trefil Stanislav Kvasňa a Dan Marek. Po našem hezkém gestu fair play dokázal soupeř dvěma brankami těsně před koncem první třetiny srovnat. Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jediný gól zaznamenalo „hostující“ Dynamo.

Rozuzlení ovšem přinesla až třetí třetina. Na jejím začátku se opět trefil Stanislav Kvasňa. Následně nás několika skvělými zákroky podržel gólman Lukáš Topš. Rozhodující trefu si v přesilové hře připsal Jakub Derka. V závěru utkání se Dynamo pokoušelo srovnat se šesti hráči v poli, ovšem výraznější šanci si nevytvořilo. Béčko si tak připsalo velmi cenný skalp.

Prakticky ihned po tomto zápase čekal teplické duel s Vipers Most. Dva zápasy za sebou se určitým způsobem promítly do předvedené hry, která byla velmi špatná. Tepličtí nedokázali navázat na předchozí výkon a po celou dobu zápasu tahali za kratší konec. Jedinou branku si připsal Tomáš Weiss, který nekompromisně zakončil backhandem mezi nohy brankáře.