FLORBAL TEPLICE

oficiální stránky klubu

Florbalisté Teplic vstoupili do nového ročníku dvěma výhrami

O víkendu se konalo první kolo Divize A. Florbalisté Teplic v úvodním dvojutkání přivítali na své palubovce týmy Panthers Liberec a Liberce „B“. Všichni byli ve velkém očekávání, jelikož z důvodu rekonstrukce sportovní haly v Krupce nebylo příliš mnoho času na pořádný trénink. Dres domácích Teplic poprvé také oblékli dvě letní posily, lovosický Pavel Kadlec a exústecký Jan Filipec, oběma se premiéra vyvedla. Tepličtí i za jejich přispění berou z prvního hracího víkendu pět bodů.

V sobotu večer přivítali domácí Teplice Panthery z Liberce. Podle prognóz se jednalo o velmi vyrovnaný a napínavý zápas. Soupeř předváděl kvalitní a účelný florbal od první minuty. V první třetině padl pouze jeden gól, který za svá záda pustil jinak opět skvěle chytající Lukáš Topš. Druhá třetina ovšem znamenala brankové hody. Ihned v úvodu třetiny vyrovnal po skvělém výhozu domácího brankáře domácí srdcař Martin Severa. O pár chvil později si premiérovou branku připsal Pavel Kadlec. Pantheři ovšem dokázali ihned odpovědět a k tomu všemu se Lukáš Topš musel činit při trestném střílení soupeře.

Do konce třetiny přidal dvě branky Jan Filipec a po jedné brance Martin Severa s Lukášem Fialou, soupeř ovšem prakticky vždy našel odpověď a do šatny se šlo za stavu 6:4 pro domácí. Hosté do třetího dějství vlítli ve velkém stylu a během pár minut dokázali vyrovnat. Nakonec o zisku tří bodů pro domácí rozhodla lepší koncovka, ve které se prosadil Milan Gerhard, David Gebhardt a další dvě branky přidal Jan Filipec a upravil skóre na konečných 10:8 pro domácí. Ten tak svou premiéru v teplickém dresu ozdobil pěti kanadskými body.

Druhý den přivítali Teplice rezervu libereckého áčka. Ti přijeli s několika mladými talentovanými juniory a touhou domácí potrápit. To se jim povedlo, ačkoliv úvod tomu vůbec neodpovídal. Hned v první minutě natáhl ke své obávané střele Martin Pechatý a svůj gól věnoval svému čtrnáctidennímu synovci. Následně téměř z nulového úhlu skóroval Pavel Kadlec a dělovkou z půlky hřiště na ně navázal Michal Stejskal. Do konce první třetiny se ještě dvěma góly prosadil David Gebhardt a dorážkou ze vzduchu skóroval sobotní hrdina Jak Filipec. Do šatny šly oba týmy se skóre 6:1 a vše se zdálo být na dobré cestě.

Ovšem Liberec začal od druhé třetiny diktovat tempo zápasu a domácí uklidněni vysokým vedení zařadili nižší stupeň. Nenápadnými krůčky začali hosté skóre dotahovat. Po druhé třetině byl stav 7:3, ale v ní byli hostě jasně aktivnější. Na domácí florbalky se dostavila nervozita a hosté dokázali několik minut před koncem srovnat stav na 7:7. Dvě minuty před koncem dokonce měli výhodu trestného střílení, ale trefili pouze brankovou konstrukci. Domácím se v tomto zápase příliš nevedlo diktovat tempo a nebýt několika skvělých zákroků Václava Hlavsy, nemuselo se jít do prodloužení. To rozhodl hned v prvním střídání domácí Jan Filipec, který ranou ze středu hřiště nedal hostujícímu gólmanu šanci.

Tepličtí si tak připsali pět bodů a za 14 dní se na ně pokusí navázat ve venkovních duelech s Českou Lípou „B“ a Sokolem Koberovy.