FLORBAL TEPLICE


FLORBAL TEPLICE
  oficiální stránky klubu

Zůstali jsme před branami

Zůstali jsme před branami

Tak ani na druhý pokus se našemu elitnímu týmu nepodařilo projít do další fáze bojů o národní ligu. A znovu nám stopku vystavil pražský tým. Tentokráte FbK Olymp Praha.

     Letos nás čekal soupeř nadmíru silný. Olymp Praha s přehledem zvítězil v základní část divize B, kdy za celou sezónu ztratil jen 8 bodů a neprohrál 17 zápasů v řadě.
     Naši borci odjížděli k sobotnímu 1. zápasu, do haly na pražském Chodově, bojovně a pozitivně naladěni. Důvodem našeho optimismu byly skvělé výsledky v druhé polovině soutěže, kdy jsme "padli" jen na hřišti ústeckého béčka. A mílovými kroky jsme doháněli čelo tabulky, až nakonec jsme skončili na třetím místě, jen o bod za prvními.
     V sobotním večeru tým napochodoval do zaplněné arény v nových, slušivých, ještě "mokrých" dresech. Nepřineslo to smůlu? 
     Už v druhé minutě šel do vedení domácí Olymp a naznačil jak si představuje zbytek zápasu. A taky jo. Celý zápas měl domácí tým pod kontrolou a nepřipustil žádné komplikace. Až polovině zápasu snížil náš bomber Martin Pechatý na 5:1. V poslední třetině Olymp náskok zvýšil na sedm a závěrečné skóre pouze kosmeticky upravil, znovu Martin Pechatý, na 7:2. Z Prahy se odjíždělo se smíšenými pocity, co vymyslet na odvetu, a bohužel i s dvěmi zraněními hráčů základní sestavy. Vlasta Valter - pochroumaný kotník a Milan Gerhard - naražená žebra, když se seznamoval s mantinelem.
     Je neděle, nový den, nový zápas, nové možnosti. Z pověrčivosti se tým tentokráte oblékl do svých starších modrých dresů a díky zraněním nastoupil jen se dvěmi  kompletními lajnami. Hráči věděli, že zápas je o bytí a nebytí a také to bylo na hřišti vidět. "Jezdili, rvali se, žrali podlahu", a dokázali se soupeřem hrát vyrovnanou partii. K tomu je hnalo výborných 110 diváků v bouřící teplické hale. Olymp sice vždycky vedl, ale naši dokázali srovnat. Nejprve Tomáš Soukup vyrovnal z proměněného nájezdu na 1:1. Druhý gól zařídil David Gebhardt, a ve 26. minutě srovnáváme stav na 3:3, gólem Martina Pechatého. V tento moment bylo cítit, že by to šlo. A fanoušci naše florbalisty hnali. Zlomovým okamžikem celého zápasu byla poslední minuta 2.třetiny, kdy hosté 2x skórují a jdou do šatny s dvougolovým náskokem. Ještě v 50.min. vykřesal jiskérku naděje Martin Severa, kdy zavěsil po parádně rozehrané standartce. Ale minutu nato, opět hosté odskakují o dvě branky a 2,5 minuty před záverečnou sirénou si pojišťují vítězství sedmým gólem. Teplice ještě zkouší zázrak, v podobě hry bez brankaře, ale Olymp už si výhru nenechal vzít.
     Konec, dobojováno. Naši hráči jsou skleslí, smutní, ale děkují teplickému publiku a ti je vestoje vytleskávají. I hráči Olympu tleskají fantastickým fanouškům v teplické hale. Hezké a dojemné rozloučení A-týmu s touto sezónou.
     Sice jsme znovu zůstali před branami, ale díky borcům na hřišti, jsme si užívali úžasné a napínavé zapásy, při kterých jsme se všichni bavili florbalem.
"A o to jde!"

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Salming Salming Město Teplice Město Krupka Knauf Insulation Krupka Poháry Bauer Lukda trans Fluokov s.r.o Restaurace Švejk Teplice Branda Ústecký kraj Evromat Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 56075
Posledních 30 dnů: 646 | Posledních 7 dnů: 182 | Poslední den: 68

© 2019 FLORBAL TEPLICE | Všechna práva vyhrazena | info@sportkrupka.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne