FLORBAL TEPLICE


FLORBAL TEPLICE
  oficiální stránky klubu

Vlastimil Valter: Doufám, že Teplicím pomůžu v boji o postup

Vlastimil Valter: Doufám, že Teplicím pomůžu v boji o postup

V průběhu sezóny se k týmu Florbalu Teplice opět připojil odchovanec Vlastimil Valter. Po sezóně a půl strávených v první lize v barvách Litvínovu se vrací do svého klubu. Šikovný obránce, který se vyznačuje především svou bojovností a nebezpečnou střelou z vetší vzdálenosti, již stihl odehrát v divizi dva zápasy. Co říká obrovský fanoušek Sparty o svém návratu a jaké má plány do budoucna se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Vlasto, po novém roce jsi se rozhodl vrátit zpět do svého „mateřského“ klubu z prvoligového Litvínova. Co tě vlastně k tomuto návratu vedlo a jak se vše seběhlo?

Ona ta náročnost první ligy, co se cestování týče, je ještě náročnější než v superlize. Od začátku sezóny to s mým trénováním za moc nestálo. Ale doufal jsem, že to bude jen přechodné období, trénoval jsem individuálně (většinou), ale bylo to spíš horší. Taky jsem byl zhruba od půlky listopadu bez florbalu, kvůli práci.  Sešlo se mi toho hodně snad na všech frontách, a tak jsem musel upřednostnit priority. Taky jsem na chvíli úplně odříznul „větev“ z ruky. Vážně jsem přemýšlel o definitivním konci, ale nakonec jsme se domluvili s Teplicemi, že sezónu dohraju tady a potom se uvidí. Tak jsem zpátky na rodné hroudě a pevně věřím, že to bude pro obě strany prospěšné.

V první lize si pravidelně nastupoval na pozici obránce a připsal sis i několik gólů. Jak s odstupem času hodnotíš rok a půl strávený v Litvínově?

V Litvínově jsem působil zrovna v čase úpadku litvínovské slávy. Sestup ze superligy se hodně podepsal i na té nadcházející a mojí první sezóně. Bylo potřeba okysličit sestavu, což na druhou stranu bylo i pro mě jen dobře. Dostával jsem daleko víc prostoru, než jsem původně očekával, asi taky díky kvalitní letní přípravě. Co se klubových úspěchů týče, tak s tím rozhodně spokojenost nebyla. Ale sám za sebe můžu říct, že až na pár zápasů jsem byl celkem spokojen. Jsem za tuhle zkušenost rád a chtěl bych poděkovat litvínovským, že mi tu šanci dali. Suma sumárum opravdu jsem si to užil a budu dál Litvínov brát jako svůj J.

Nyní jsi hráčem Teplic. Stihl jsi odehrát venkovní dvojzápas na půdě Koberov a Děčína. Jak bys zhodnotil tyto dva zápasy? Je mezi první ligou a divizí velký rozdíl?

K hodnocení dvojzápasu: je trochu škoda, že jsme ztratili ten bodík proti „Kobercům“. Ale zasloužili si ho víc než Děčín. Skalp Děčína se bere jako výrazný úspěch, ale myslím že pokud budeme hrát bez respektu a bude se hrát naplno, tak v téhle lize se dá vyhrát s každým. S Kobercema nám trvalo téměř půl zápasu, než jsme si zvykli na parkety, a celkově ten zápas měl do ideálu daleko. Od Děčína jsem očekával velký věci, podle toho co se šuškalo na rozcvičce. Ale ničím mě neoslnil a myslím, že jsme si to pohlídali téměř celý zápas. Hlavně díky týmovému výkonu a pozitivní atmosféře jsme si zaslouženě odvezli 3 body. Oba zápasy nám dobře zachytali brankáři, což je u takovýchto zápasů veledůležité. Srovnávat divizi a první ligu je téměř nemožné. V první lize rozhodují detaily i o tom, kdo bude určovat tempo hry. Máte rozbory variant soupeřovy rozehrávky a reagování na to atd. Je toho opravdu spoustu, co je diametrálně odlišné. Tady se taktika, troufnu si říct, z 95 % soustředí jen na svou hru a zbytek se řeší až během zápasu.

Teplice budou nejspíš až do posledního kola hrát o příčky zaručující „play-up“, o postup do národní ligy. Jak se na to vlastně těšíš a jaké máš cíle?

Jsem na to zvědav, teď už bude každá ztráta znát. Cíle bych tady úplně zmiňovat nechtěl. Já jsem se trochu přenesl na vlnu toho, že je v Teplicích florbal pořád ještě jen pro zábavu. Jednou vyhraješ a podruhé zase ne. Samozřejmě je potřeba do toho dát téměř vše, ale svět se nezboří, když ti to jednou, dvakrát nevyjde. Cílem klubu je zabojovat o postup. Byl bych rád, kdyby se to povedlo, ale na druhou stranu trochu vím, co by následovalo v případě postupu. A nejsem si zcela jist, zda-li by se bez dalších posil povedlo národku zachránit. Hlavně už samotná play-up je jiná soutěž.

Za uplynulý rok a půl se toho v Teplicích celkem dost změnilo. Přišel nový trenér, přišlo dost nových hráčů. Jak sis na tyto změny zvykl a jaký máš vlastně názor na zvolenou koncepci?

Co se trenéra týče, tak to je samozřejmě velký plus pro klub. Hodně lidí se tím zvedlo, protože dostávají potřebné informace a rady, k tomu aby se zlepšovali. Přísun těch mladých hráčů, ještě není úplně tam, kde by asi měl být. Co se koncepce hry týče, tak s tím jsem měl první zápas dost problém. Byl jsem zvyklý na úplně jiný florbal, ale časem se to určitě zlepší.

Na závěr se nemůžu nezeptat na fotbal. Co jako obrovský fanoušek Sparty říkáš na působení Andrea Stramaccioniho? Jak se ti zamlouvá koncepce a očekáváš po velkém zimním posílení boj o titul?

Fotbal je pořád moje velká vášeň, to je pravda. Očekával jsem, že „špageťák“ v prosinci nabere směr Janov, ale nestalo se. Po pár rozhovorech s Křéťou, to možná už i chápu. Jestli klub naplní všechno co slibuje, tak se budu možná i těšit na pozitivní zítřky. Myslím, že o titulu se už nedá ani přemýšlet. I kdyby Plzeň vypadla z formy, pořád mají v záloze Berbra. Když skončíme druzí, budu spokojený.

Vlasto dík za rozhovor a přeji ti úspěch v podobě postupu do národky, v dresu Florbal Teplice

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Salming Salming Město Teplice Město Krupka Knauf Insulation Krupka Poháry Bauer Lukda trans Fluokov s.r.o Restaurace Švejk Teplice Branda Ústecký kraj Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 53823
Posledních 30 dnů: 1144 | Posledních 7 dnů: 348 | Poslední den: 28

© 2018 FLORBAL TEPLICE | Všechna práva vyhrazena | info@sportkrupka.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne