FLORBAL TEPLICE

oficiální stránky klubu

Zůstali jsme před branami

Tak ani na druhý pokus se našemu elitnímu týmu nepodařilo projít do další fáze bojů o národní ligu. A znovu nám stopku vystavil pražský tým. Tentokráte FbK Olymp Praha.

Letos nás čekal soupeř nadmíru silný. Olymp Praha s přehledem zvítězil v základní část divize B, kdy za celou sezónu ztratil jen 8 bodů a neprohrál 17 zápasů v řadě.
     Naši borci odjížděli k sobotnímu 1. zápasu, do haly na pražském Chodově, bojovně a pozitivně naladěni. Důvodem našeho optimismu byly skvělé výsledky v druhé polovině soutěže, kdy jsme "padli" jen na hřišti ústeckého béčka. A mílovými kroky jsme doháněli čelo tabulky, až nakonec jsme skončili na třetím místě, jen o bod za prvními.
     V sobotním večeru tým napochodoval do zaplněné arény v nových, slušivých, ještě "mokrých" dresech. Nepřineslo to smůlu?
     Už v druhé minutě šel do vedení domácí Olymp a naznačil jak si představuje zbytek zápasu. A taky jo. Celý zápas měl domácí tým pod kontrolou a nepřipustil žádné komplikace. Až polovině zápasu snížil náš bomber Martin Pechatý na 5:1. V poslední třetině Olymp náskok zvýšil na sedm a závěrečné skóre pouze kosmeticky upravil, znovu Martin Pechatý, na 7:2. Z Prahy se odjíždělo se smíšenými pocity, co vymyslet na odvetu, a bohužel i s dvěmi zraněními hráčů základní sestavy. Vlasta Valter - pochroumaný kotník a Milan Gerhard - naražená žebra, když se seznamoval s mantinelem.
     Je neděle, nový den, nový zápas, nové možnosti. Z pověrčivosti se tým tentokráte oblékl do svých starších modrých dresů a díky zraněním nastoupil jen se dvěmi  kompletními lajnami. Hráči věděli, že zápas je o bytí a nebytí a také to bylo na hřišti vidět. "Jezdili, rvali se, žrali podlahu", a dokázali se soupeřem hrát vyrovnanou partii. K tomu je hnalo výborných 110 diváků v bouřící teplické hale. Olymp sice vždycky vedl, ale naši dokázali srovnat. Nejprve Tomáš Soukup vyrovnal z proměněného nájezdu na 1:1. Druhý gól zařídil David Gebhardt, a ve 26. minutě srovnáváme stav na 3:3, gólem Martina Pechatého. V tento moment bylo cítit, že by to šlo. A fanoušci naše florbalisty hnali. Zlomovým okamžikem celého zápasu byla poslední minuta 2.třetiny, kdy hosté 2x skórují a jdou do šatny s dvougolovým náskokem. Ještě v 50.min. vykřesal jiskérku naděje Martin Severa, kdy zavěsil po parádně rozehrané standartce. Ale minutu nato, opět hosté odskakují o dvě branky a 2,5 minuty před záverečnou sirénou si pojišťují vítězství sedmým gólem. Teplice ještě zkouší zázrak, v podobě hry bez brankaře, ale Olymp už si výhru nenechal vzít.
     Konec, dobojováno. Naši hráči jsou skleslí, smutní, ale děkují teplickému publiku a ti je vestoje vytleskávají. I hráči Olympu tleskají fantastickým fanouškům v teplické hale. Hezké a dojemné rozloučení A-týmu s touto sezónou.
     Sice jsme znovu zůstali před branami, ale díky borcům na hřišti, jsme si užívali úžasné a napínavé zapásy, při kterých jsme se všichni bavili florbalem.