FLORBAL TEPLICE

oficiální stránky klubu

V posledních dvou kolech roku 2017 bralo áčko jen tři body

Tepličtí florbalisté zavítali nejprve na horkou půdu Lovosic. Do haly, která se pyšní velmi specifickým a pro mnoho hráčů nepříjemným povrchem. Ani přes zlepšený výkon ve druhé části hry nakonec tepličtí nebrali ani bod. Další týden se Teplice utkali s nováčkem z Loun a zápas s houževnatým soupeřem rozhodli až ve třetí třetině zápasu.

Do Lovosic přijeli tepličtí florbalisté navázat na úspěšné dvojutkání s Plzní a Sokolovem. Začátek utkání byl velmi opatrný z obou stran a bylo to spíše čekání na chybu. Bohužel se zejména ze začátku zápasu teplickým hráčům příliš nevedla rozehrávka, z čehož pramenily šance domácích. Jednu z nich dokázali v první třetině využít. Vzápětí sice rychle odpověděl vyrovnávacím gólem David Gebhart, ale 34 vteřin před koncem první části, šli domácí opět do vedení. První polovina druhé třetiny se opět nesla v duchu nepřesné hry hostujícího celku, a i díky tomu, domácí navýšili skóre na 1:4. Ve druhé polovině druhé třetiny se ovšem hra začala otáčet ve prospěch Teplic a ve 32. minutě dal Lukáš Fiala naději na zvrat v utkání. Ve třetí části Teplice domácí Lovosice doslova „zamkli“ na jejich polovině a nepustili je do konce třetiny skoro vůbec k balonku. Z kraje třetiny se opět prosadil po krásné kombinaci v přesilovce agilní Lukáš Fiala. Na tabuli svítil výsledek 4:3 a vyrovnání bylo na spadnutí. Bohužel zejména kvůli velké smůle teplických hráčů při zakončení, domácí výsledek ubránili a obrali Teplice o důležité 3 body.

Zápas v Lounech byl poslední v roce 2017 a domácí v něm chtěli samozřejmě uspět. Díky absenci gólmana Václava Hlavsy, který se vážně zranil při utkání v Plzni, dostal příležitost mladý a talentovaný brankář David Stojka, pro kterého to byla premiéra v dresu Teplic. Hosté šli v utkání rychle do vedení a díky brance Pechatýho, který zvyšoval na 0:2 to vypadalo na pohodový průběh utkání. Louny se ovšem díky povedeným brejkům vrátili do utkání a první třetina skončila výsledkem 2:3. Druhá třetina byla třetinou, kde se Teplice snažili přejít domácí blok nesmyslně středem hřiště, kde byli domácí připraveni. Díky těmto ztrátám vyráželi do protiútoků, kde měli Louny poměrně velkou úspěšnost v koncovce. Jen díky několika skvělým zákrokům nadějného brankáře Davida Stojky, šli Teplice do kabin před závěrečnou třetinou ve vedení 4:5. Do třetí třetiny šli staré dobré Teplice, jak tomu bylo například v Plzni. Klid v rozehrávce, nasazení, kombinace, z čehož vzešly konečně i góly v domácí síti. Teplice již nepustili hostující k balonku a s postupem času navyšovali skóre, které se vyšplhalo na konečných 4:9 pro Teplice.

Teplice zakončili rok 2017 na 5. místě se ztrátou na postupující příčku dvou bodů. V novém roce čeká teplické florbalisty hned z kraje roku dvojzápas s Libereckými Panthery a FBC Liberec B. Přijďte podpořit 6.1 a 7.1. naše florbalisty při důležitém boji o 6 bodů.